e-mail: info@grlla.com.pl / tel: 605 225 004
 
tłumaczenia audiowizualne

Tłumaczenia audiowizualne, tłumaczenie filmów i napisów

Tłumaczenia audiowizualne dotyczą przekładu materiałów takich jak filmy dokumentalne i fabularne, seriale oraz materiały korporacyjne i marketingowe. Zwłaszcza obecnie, w epoce zaawansowanej globalizacji, jest to popularna dziedzina przekładów, dzięki której społeczności z różnych kręgów kulturowych mogą mieć dostęp do tych samych treści i czerpać radość z tych samych dzieł kulturowych, jakimi są na przykład filmy. W dzisiejszych czasach profesjonalne tłumaczenia audiowizualne, w tym m.in. napisy do filmów odgrywają coraz większą rolę kulturalną i społeczną.

To także efekt coraz szerszego oddziaływania nowoczesnych mediów internetowych, które wymagają dobrego i rzetelnego tłumaczenia, by móc dotrzeć do odbiorców z różnych kultur i społeczeństw. Stąd też przekłady audiowizualne dotyczą nie tylko najpopularniejszych hitów kinowych czy programów telewizyjnych, lecz także różnych videoblogów, podcastów, filmików na platformie YouTube oraz niezmiernie popularnych gier komputerowych. Dysponując dwoma biurami (w Poznaniu i Opolu) oferujemy swoje usługi przygotowywania tłumaczeń lub napisów Klientom z całej Polski.

Co przemawia za profesjonalnym tłumaczeniem audiowizualnym?

Przekład audiowizualny odgrywa istotną rolę w wyrównywaniu szans w dostępie do filmów, jak również różnych rodzajów wykładów czy innych dokonań naukowych bądź kulturowych dla osób niepełnosprawnych. Profesjonalnie opracowana audiodeskrypcja umożliwia dostęp do określonych treści osobom niewidzącym i niedowidzącym. Identyczną rolę w przypadku osób niesłyszących spełnia opracowywanie napisów do filmów.

Nasze biuro tłumaczeń z siedzibą w Poznaniu i Opolu zapewnia wszechstronne usługi z zakresu profesjonalnych tłumaczeń audiowizualnych, które wykonują doświadczeni, kompetentni oraz świetnie wykwalifikowani specjaliści w tej dziedzinie. Wykonujemy tłumaczenia audiowizualne filmów, seriali, reklam, videoblogów, a także gier komputerowych i innych produkcji. Opracowujemy tłumaczenia treści do dubbingu, lektora oraz napisów. Nasza oferta, obejmująca tłumaczenie audiowizualne adresowana jest zarówno do firm i instytucji, jak i do klientów prywatnych z Poznania i innych miast Polski. Realizacja naszych usług dostosowywana jest do Państwa wymagań i ma charakter kompleksowy. Nasza oferta uwzględnia także usługi tłumaczeniowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy, że każde przygotowane przez nas tłumaczenie będzie w pełni profesjonalne. Zapraszamy do naszej siedziby w Poznaniu lub Opolu, albo do kontaktu z nami w sprawie wykonania tłumaczenia drogą elektroniczną bądź telefoniczną.