e-mail: info@grlla.com.pl / tel: 605 225 004
 
Powrót do tłumaczenia pisemne
Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia medyczne

ZRealizujemy tłumaczenia pisemne oraz ustne z zakresu medycyny, chemii, biologii i farmacji. Gwarantujemy, że zlecenie zostanie powierzone tłumaczowi z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, doskonale zorientowanemu w niuansach branżowego języka, który przed przystąpieniem do realizacji zadania odpowiednio się do niego przygotuje, a w razie potrzeby skontaktuje się z Klientem celem uzgodnienia konkretnych terminów lub dostosowania tekstu do specyficznych potrzeb Klienta. Nawet wysoce specjalistyczne teksty z zakresu medycyny nie stanowią dla nas problemu. Nasi tłumacze zawsze spełniają dwa warunki: po pierwsze doskonale znają język, a po drugie tematykę tłumaczonego tekstu. Tłumaczenia wykonujemy sprawnie, terminowo, priorytetowo traktując wszystkie wytyczne Klientów. Mamy swoją siedzibę w Poznaniu i Opolu, ale przyjmujemy zlecenia z całego kraju.

Charakterystyka tłumaczeń medycznych

Tłumaczenia medyczne to jedna z najtrudniejszych specjalizacji. Niektórzy porównują je do tłumaczeń technicznych, jednak tu mamy do czynienia z wyjątkową maszyną – ludzkim organizmem. Wymagają nie tylko znajomości branży, ale często także terminologii z najnowszych badań z danej dziedziny medycznej. Przykładem mogą być dokumentacje szpitalne, historie choroby, artykuły dotyczące wyników najnowszych badań, instrukcje obsługi sprzętu medycznego, ulotki leków, prace naukowe z dziedziny medycyny, książki oraz artykuły publikowane w czasopismach naukowych oraz prezentacje przygotowywane na potrzeby konferencji międzynarodowych. Przyjmujemy w tym zakresie zarówno zlecenia od firm, jak i osób prywatnych.
Oferujemy profesjonalne tłumaczenia, traktując każde zlecenie jako poufne. Naszymi Klientami są firmy medyczne i farmaceutyczne, lekarze, aptekarze i inni specjaliści z dziedziny medycyny, w tym studenci i pracownicy uczelni medycznych. Obsługujemy branżę neurologiczną, kardiologiczną, dermatologiczną, okulistyczną, onkologiczną, wykonamy także profesjonalne tłumaczenie z zakresu chirurgii, psychiatrii i wszystkich innych dziedzin medycznych. Zapraszamy do naszego biura tłumaczeń w Poznaniu bądź Opolu lub polecamy zdalny kontakt poprzez naszą witrynę.